VRABČEK č. 1 – september 2022

Zo septembrového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

septembrové číslo časopisu Vrabček je plné krásnych básničiek, rozprávok, zábavných úloh a poučných informácií. Nájdete v ňom prekrásne ilustrácie, maľovanky, námety na výtvarné práce a vystrihovačky.

Vrabček pre vás pripravil pekné záložkyrozvrh hodín a obrázkový kalendár na školský rok.

S Vrabčekom si precvičíte prvé číslaprvé čiary a naučíte sa anglické názvy dní v týždni. Pre väčších čitateľov je pripravená Vrabčekova maľovaná abeceda s básničkami a veselé rozprávky s úlohami na rozvoj čítania s porozumením.

Prečítajte si peknú rozprávku Na dvore z rubriky Moje prvé čítanie. Dozviete sa, ako Dunčo sčítal obyvateľov dvora. Išlo mu to celkom dobre, až kým nezačal spočítavať vtáky na strome. Nebolo to vôbec jednoduché. Veď vtáky odlietali, prilietali, prelietali, vylietali, podlietali a nadlietali. Čo myslíte? Ako si Dunčo poradil?

Vaši obľúbení kamaráti Ťapko a Fúzik spomínali na prázdniny. Toľko krásnych vecí zažili! Skoro na celý román. Prečítajte si príbeh z rubriky Príhody Ťapka a Fúzika a zistíte, ako to s tým románom dopadlo.

Aj vaša kamarátka Arielka chcela ísť do školy. Zastavil ju prísny pán školník a prečítal jej celý zoznam zákazov a príkazov. Stačila však chvíľka jeho nepozornosti a…. Čo bolo potom, neprezradíme. Prečítajte si príbeh Arielka a škola a všetko sa dozviete.

Milí kamaráti, čo myslíte? Čo by bolo, keby sa dinosaury zrazu objavili na Zemi? Iste by mali veľa zvedavých otázokOdpovede na niektoré z nich vám prezradí kamarát Dinko, malý dinosaurus, ktorý sa, nevedno ako a nevedno prečo, ocitol v tomto svete.

Pokúste sa vyriešiť maľovanú dinozáhadu. Dinko Tinko nazbieral plný košík húb. Dinosauria kuchárka Valika Varešková však do polievky nedala všetky huby. Viete, prečo?

V septembrovom čísle časopisu Vrabček nájdete aj obľúbený veselý komix o Alexovi a Xénii, popletený farebný obrázok, hádanky zo školy, krásnu zvieraciu maľovanku, zvierací kvíz, rozprávkové leporelo, SUDOKU, krížovky a veľa súťaží.

Všetkých potešia aj vystrihovačky, napríklad krásne slniečkosloník a ježko.

Naučte sa niektorú z pekných básničiek od Jany Belašičovej, napríklad túto:

Ježkovia

Cupi-dupi, beží jež,
cupi-lupi, druhý tiež.
Bežia ježe, bežia, bežia,
kabátiky sa im ježia.

časopis Vrabček september 2022